Úvod » Technická podpora-manuály » manuál pro kardany-shafts


        

manuál pro kardany-shafts

img

 

Skladem: 0 ks
Číslo produktu: 105
Výrobce: MStechnology

Návod pro udržbu a montáž kardanu do modelu.

 

Montáž: Montáž kardanu na model proveďte výsuvnou hřídelí dolů a unašečem nahoru, aby do unašeče netekla voda a nečistota.

Pro montáž na hřídel nápravy použijte buď jeden stavěcí šroub, pokud je na hřídeli jedna ploška, dva stavěcí šrouby v poloze devadesáti stupňů proti sobě, pokud jsou na hřídeli dvě montážní plošky a stavěcí šroub speciál pro průchozí díry, pokud je hřídel vrtaná skrz. Stavěcí šrouby zajistěte tekutou závlačkou proti povolení, doporučujeme nízkopevnostní, například modrou zn. Loctite. Pozor, použijte jen přiměřené množství, vetší množství by vám mohlo způsobit problémy při při demontáži kardanu z modelu.

 

Servis: Na kardanu je servisní šroub (barva nerez). Pro běžnou údržbu vyšroubujte servisní šroub (jsou tam dva proti sobě, jeden černý a druhý nerezový, je jedno který povolíte, ale vyšroubujete nejdelší, nerezový), aby jste měli přístup do servisního otvoru kardanového unašeče. Jeden šroub (nerez) je delší (6mm)  a druhý (černý) kratší (5mm). Na pročištění a propláchnutí kardanu od nečistot vstříkněte do otvoru olej na propláchnutí, například WD40 a pak aplikujte olej na promázání, hustší konzistence, například s hustotou 00. Po té zašroubujte servisní šroub zpět a s citem dotáhněte proti druhému šroubu.

 

Pro kompletní rozborku kardanového unašeče postupujte takto: Pokud budete chtít sundat celý obal unašeče, ať už kvůli celkovému vyčištění, nebo opravě, demontujte základní kardan na výsuvné hřídeli, aby jste mohli přetáhnout obal. Stavěcí šroubky na základním kardanu pro lepší povolení doporučujeme nahřát. Po demontáži základního kardanu z výsuvné hřídele vyšroubujte oba servisní šrouby (nerez a černý), ale musíte si poznačit polohu obalu, vůči kardanovému unašeči, je v něm závit a pokud by jste při následné kompletaci zaměnili polohu naopak, tak by mohlo dojít k poškození závitu v obalu kardanu. Pod obalem jsou skrytý dva těsnící gumové O kroužky 6x9 mm (produkt 043), pokud jsou poškozené, nebo opotřebené, vyměňte je. Na mazání použijte olej s hustotou 00, nebo na propláchnutí WD40.

 

Vyčištění, namazání a kontrolu jednotlivých funkčních částí doporučujeme minimálně 1x ročně, ale záleží i na aktuálním stavu kardanu. Rozebírání kardanu doporučujeme dělat pouze pokud je funkční problém a pouze zkušenějším modelářům. Pokud si nejste jisti, zašlete nám váš kardan a my provedeme opravu a výměnu poškozených dílů odborně za vás.

Dotažení spojů doporučujeme pravidelně kontrolovat, výrobce nenese žádnou zodpovědnost za povolené spoje.